• Call Us:۴۴۲-۸۰-۴۴۲

  • Time: ده صبح تا ده شب

Toddler Music Site 170

فواید یادگیری موسیقی برای کودکان

Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank
 

فواید یادگیری موسیقی برای کودکان

افزایش ضریب هوشی با آموختن موسیقی
آموزش موسیقی در طولانی مدت 7 امتیاز به میزان IQ یا ضریب هوشی دانش آموزان می افزاید در حالیکه آموزش هنرهای نمایشی 4.3 امتیاز به ضریب هوشی آنها خواهد افزود.

موسیقی و فعالیت مغزی

دکتر اریک راسموسن (Dr. Eric Rasmussen)، مدیر گروه آموزش موسیقی به کودکان در دانشگاه جان هاپکینز می گوید: «پژوهش های خوبی در علم عصب شناسی انجام شده که نشان می دهد رشد فعالیت های نورونی در مغز کودکانی که آموزش موسیقی دیده اند، بیشتر از دیگران است. وقتی شما یک موسیقی دان هستید و سازی را می نوازید، ناچارید از بخش های بیشتری از مغزتان به طور همزمان استفاده کنید.»

پژوهشی که توسط “اِلِن میلر”، استاد روانشناسی کالج بوستون، و گاتفرید اسکلاگ (Gottfried Schlaug) استاد دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد، با گرفتن عکس از مغز کودکان انجام شده، تغییر در عکس مغز کودکانی که 15 ماه به صورت هفتگی آموزش موسیقی دیده اند را نشان می دهد. در این پژوهش، کودکانی که آموزش موسیقی دیده اند، نه تنها از نظر مهارت های تشخیص صدا، بلکه از نظر کنترل مغز بر مهارت های حرکتی (motor task)، پیشرفت چشمگیر داشته اند.

 

توسعه و بزرگتر شدن قسمت چپ مغز
آموزش و فراگیری یک آلت موسیقی می تواند در بهبود رفتار، حافظه و دانش عمومی کودکان تاثیر مثبت داشته باشد. فراگیری نواختن یک آلت موسیقی موجب توسعه و بزرگتر شدن قسمت چپ مغز کودکان می شود. در نتیجه حافظه کودکانی که آموزش موسیقی دیده اند به نسبت سایرین 20 درصد افزایش می یابد.

 

اعتماد به نفس و احترام به دیگران نتیجه یادگیری موسیقی
کودکان با کار در گروه های کوچک موسیقی موضوعات رفتاری مثل اعتماد و تکیه به دیگران، احترام ، تساهل و بردباری را فرا می گیرند.

موسیقی آرامش بخش و عامل رفع دلهره
در دوران بلوغ نیز موسیقی می تواند نقش بسیار مثبتی در شکل گیری شخصیت کودکان داشته باشد و در لحظاتی که آنها احساس تنهایی و یا حالت دلهره دارند موسیقی می تواند آرامش بخش و موثر باشد.

فراگرفتن موسیقی یادگیری ریاضیات را بهبود می بخشد
یادگرفتن آواز و یا آموزش پیانو به خودی خود نمی تواند قابلیت فراگیری ریاضیات را در کودکان تقویت کند. موسیقی در فرهنگ جوانان ونوجوانان نقش بسیار مهمی ایفا می کند و می تواند الهام بخش و آموزنده باشد. باید به نسل جوان آموخت که موسیقی انواع گوناگونی دارد و برای موفقیت در آینده آنها باید از سنین پایین با جدیت کار کنند. در عین حال فراگیری موسیقی به آموزش و کارکرد بهتر دانش آموز در محیط مدرسه کمک زیادی می کند. بنابراین موسیقی باید نقش مهمتری در پرورش کودکان داشته باشد.

نوشتن دیدگاه

قوانین نظرات:
لطفا از نوشتن مطلب غیر مرتبط خودداری شود.
از نوشتن لینک سایت های دیگر خودداری شود.
از نوشتن مطالب تبلیغی و آگهی خودداری شود.
در صورت نیاز با مدیر سایت تماس بگیرید:
MusicShamimAcademy@gmail.com


/component/jcomments/captcha/25154
تصویر امنیتی جدید

آدرس و شبکه های اجتماعی

آدرس :

تهران - فلکه دوم صادقیه - اشرفی اصفهانی - تقاطع سازمان آب - اول کوهدشت - ساختمان سارا پلاک16 واحد 8

شماره تماس :

۴۴۲-۸۰-۴۴۲

اینستاگرام:

musicshamim

تلگرام:

t.me/music_shamim

تصویر

Map Shamim Music Ltl نقشه آموزشگاه موسیقی شمیم

تازه ترین ها

27 ارديبهشت 1401 / آموزشگاه موسیقی شمیم
25 اسفند 1400 / آموزشگاه موسیقی شمیم
26 تیر 1400 / آموزشگاه موسیقی شمیم
26 تیر 1400 / آموزشگاه موسیقی شمیم
19 خرداد 1400 / آموزشگاه موسیقی شمیم

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای سایت لندر در خبرنامه سایت لندر عضو شوید .
Subscribe now