• Call Us:۴۴۲-۸۰-۴۴۲

  • Time: ده صبح تا ده شب

بلاگ

مطالب بلاگ...

Anjoman Music Iran2 Persianartmusic

دومین نشست مجمع سالانه انجمن موسیقی برگزار شد

امتیاز کاربران

Rating StarRating StarRating StarRating StarRating Star
 

دومین نشست مجمع سالانه انجمن موسیقی برگزار شد

دومین جلسه نخستین مجمع سالانه انجمن موسیقی ایران با حضور رؤسای انجمن استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در محل این انجمن برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، این جلسه با حضور بهرام جمالی - مدیرعامل انجمن موسیقی ایران -، رضا دادویی - معاون اجرایی این انجمن -، موسی رجبی اصل - رئیس انجمن موسیقی استان اردبیل -، شاهرخ پناهی‌فر - رئیس انجمن موسیقی استان آذربایجان شرقی -، بهرنگ حسنی - رئیس انجمن موسیقی استان آذربایجان غربی - در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

در این دیدار، بهرام جمالی - مدیرعامل انجمن موسیقی ایران - با تأکید به اهمیت برگزاری نخستین مجمع سالانه انجمن موسیقی ایرانی از بدو تأسیس این انجمن تا کنون، به بیان ضرورت توسعه­ روابط، تعامل هرچه بیشتر و همکاری‌های مشترک شعب استانی انجمن پرداخت و سرمایه‌های موسیقی استان‌ها را یکی از اصلی‌ترین دارایی‌های موسیقی در سطح کشور دانست که توجه و حمایت از آن‌ها مهمترین وظیفه شعب استانی است.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، تأکید کرد: انجمن‌ها باید در راستای هویت‌بخشی به گونه‌های مختلف موسیقی بومی و نواحی گام بردارند، چراکه هویت فرهنگی اقوام و مناطق از این طریق تثبیت می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های انجمن موسیقی ایران در سال ۹۶ شناسایی و معرفی هنرمندان جوان و فعال در بخش‌های مختلف موسیقی در سطح استان‌ها و حمایت از آثار باکیفیت و توجه به پیشکسوتان را بسیار مهم دانست.

موسی رجبی‌اصل - رئیس انجمن موسیقی استان اردبیل، کارشناس ارشد پژوهش هنرهای سنتی - نیز در رابطه با این جلسه گفت: در راستای اهداف انجمن موسیقی ایران مطالب مهمی توسط مدیرعامل انجمن موسیقی ایران حول محور تحکیم ساختار شعب انجمن موسیقی ایران بیان شد.

او درباره جزییات این جلسه، توضیح داد: آسیب‌شناسی در روند آموزش و تأکید بر اجرای روش‌های استاندارد و محتوا محور، تحکیم زیرساخت اقتصادی انجمن‌ها براساس شیوه‌های نوین و تأکید بر تولیدات موسیقی در قالب مقاله، کتاب، فیلم، مستند و ... از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه درباره آن‌ها صحبت شد.

وی با اشاره به این‌که موضوع ثبت رسمی انجمن‌ها در مراحل نهایی است درباره موضوعات نویدبخش جلسه گفت: مشکلات مالی انجمن‌ها از طریق راهکارهای ارائه‌شده در جلسه قابل حل خواهد بود. همچنین آثار هنرمندان موسیقی با کمتر از ۳۰ سال سن که به دبیرخانه ارسال شود، ارزیابی ‌می‌شود و در صورت داشتن شرایط لازم، حق‌الزحمه هم به آن‌ها تعلق می‌گیرد. اگر شرایط اولیه در استان فراهم باشد، مانند مکان تمرین و ساز، امکان تشکیل ارکستر فیلارمونیک نیز وجود خواهد داشت.

پناهی‌فر - رئیس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی - نیز در بخش نخست جلسه گفت: گزارش‌های سایر استان‌ها برای من بسیار جالب و درخور تحسین و قابل تأمل بود. خوشبختانه عملکرد انجمن موسیقی آذربایجان شرقی با توجه به ظرفیت ویژه استان از طرف مدیرعامل مورد توجه قرار گرفت که موجب دلگرمی در ادامه راه و تلاش برای عملکرد بهتر در زمینه موسیقیِ ارزشی را بیش از بیش فراهم می‌کند.

او به بخش دوم جلسه اشاره و اظهار کرد: بخش دوم جلسه که به سیاست‌های تدوین‌شده انجمن موسیقی ایران برای شعب استانی و پیشنهادهای استان‌ها اختصاص یافته بود، به مباحثی از جمله رونق بخشیدن به موسیقی هویتی‌ ـ ارزشی و برگزاری برنامه برای گروه‌های استانی در سایر استان‌ها، شناسایی مفاخر استان‌ها جهت تجلیل در کنار سایر برنامه‌های مرتبط (پروژه‌ی همنوا با هزاران ایرانی)، تولید آلبوم‌های صوتی‌ ـ تصویری و نشر کتاب با توجه به داشته‌ها و پتانسیل‌های استانی، بالا بردن استانداردهای آموزشی در جهت فراهم‌ کردن زیرساخت‌های مناسب برای شکوفایی هرچه بیشتر هنر موسیقی، جشنواره جوان و عملکرد استان‌ها در قالب اطلاع‌رسانی قبل از برگزاری جشنواره و همچنین برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای ثبت گروه‌های فعال استانی در سایت انجمن مطرح شد.

پناهی‌فر به مسائل حمایتی از سوی انجمن موسیقی ایران اشاره و اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای بین‌المللی‌ کردن انجمن فرهنگی‌ ـ هنری عاشیقلار، عضویت افتخاری از کشورهای آذربایجان، ترکیه و چین و تشکیل جلسه‌های سالانه برای انجمن عاشیقلار، حمایت از راه‌اندازی استودیوی انجمن موسیقی، حمایت از برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان آذربایجان شرقی با مساعدت انجمن موسیقی ایران، حمایت از انتشار آلبوم اصیل بایاتیلار از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه

قوانین نظرات:
لطفا از نوشتن مطلب غیر مرتبط خودداری شود.
از نوشتن لینک سایت های دیگر خودداری شود.
از نوشتن مطالب تبلیغی و آگهی خودداری شود.
در صورت نیاز با مدیر سایت تماس بگیرید:
MusicShamimAcademy@gmail.com


/component/jcomments/captcha/44300
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید

آخرین نوشته ها

17 خرداد 1400 / آموزشگاه موسیقی شمیم
02 اسفند 1399 / آموزشگاه موسیقی شمیم
22 آذر 1399 / آموزشگاه موسیقی شمیم
17 مهر 1399 / آموزشگاه موسیقی شمیم
12 ارديبهشت 1399 / آموزشگاه موسیقی شمیم
12 فروردين 1399 / آموزشگاه موسیقی شمیم
14 اسفند 1398 / آموزشگاه موسیقی شمیم
11 اسفند 1398 / آموزشگاه موسیقی شمیم
19 بهمن 1398 / آموزشگاه موسیقی شمیم

دانستنی های موسیقی

31 مرداد 1397 / آموزشگاه موسیقی شمیم
30 مرداد 1397 / آموزشگاه موسیقی شمیم

آدرس و شبکه های اجتماعی

آدرس :

تهران - فلکه دوم صادقیه - اشرفی اصفهانی - تقاطع سازمان آب - اول کوهدشت - ساختمان سارا پلاک16 واحد 8

شماره تماس :

۴۴۲-۸۰-۴۴۲

اینستاگرام:

musicshamim

تلگرام:

t.me/music_shamim

تصویر

Map Shamim Music Ltl نقشه آموزشگاه موسیقی شمیم

تازه ترین ها

19 خرداد 1400 / آموزشگاه موسیقی شمیم
17 خرداد 1400 / آموزشگاه موسیقی شمیم
02 اسفند 1399 / آموزشگاه موسیقی شمیم
22 آذر 1399 / آموزشگاه موسیقی شمیم
17 مهر 1399 / آموزشگاه موسیقی شمیم

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای سایت لندر در خبرنامه سایت لندر عضو شوید .
Subscribe now